Prírodné krásy Cornwallu

Domov > Prírodné krásy Cornwallu

Rýchle odkazy

Študent

Rodič

Záujemca o štúdium

11
apr

Ing. Ľubica Zollerová

Divoké prírodné scenérie, fauna a krásne zákutia národného parku Cornwall sú fascinujúcim miestom a lákadlom pre návštevníkov z celého sveta.

Termín: 9. - 17.4. 2020

Program:
1. DEŇ: 4:00 odchod z Trenčína, smer Praha, kde absolvujeme krátke zastavenie. 9:00 odchod z Prahy cez Nemecko, do prístavu Calais. Okolo polnoci nalodenie na trajekt do Doveru. Transfer cez územie Veľkej Británie do Exeteru.

2. DEŇ: Príchod do mesta Exeter, hlavného mesta grófstva Devon. Hlavné mesto Devonu sa hrdí svojou katedrálou zo 14. storočia s bohatou sochárskou výzdobou. Tunajšia Parlamentná ulička je podľa Guinessovej knihy rekordov najužšia na svete. Bažiny a vresovisko Dartmoor preslávil vo svete Pes barkervillský. Možnosť krátkych trekov v oblasti. Večer cca 17.00 odchod do mesta Plymouth na ubytovanie, nocľah.

3. DEŇ: Prehliadka mesta Plymouth, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom. Dnes sa tu nachádza najväčšie morské akvárium v Británii. Mesto sa pýši dlhou tradíciou námorného loďstva a taktiež paliarenskou tradíciou známeho Plymouth ginu. Počas pešej prehliadky si pozrieme nábrežie, The Hoe, Kráľovská citadela Karla II., malebné dláždené uličky v prístave. Poobede presun do Eden Project, ktorý je veľkým environmentálnym komplexom. Vznikol na mieste pôvodnej kaolínovej bane.  architektonický a ekologický unikát - gigantické. Odchod na ubytovanie do Penzance, kde strávime tri noci. Počas troch večerov v Penzance si pozrieme mesto Penzance – miesto, nazývané aj krajom hrdiniek Rosamundy Pilcherovej, ktoré zvyčajne prichádzajú do Penzance vlakom, aby navštívili svoje elegantné tety, vypili si  nimi šálku čaju o piatej a našli tu lásku svojho života... Počas prehliadky uvidíme Kláštor St.Michael´s Mount, ktorý leží na jednom zo 43 tzv. prílivových ostrovoch, kam sa dá prejsť počas odlivu po hrádzi a počas prílivu iba loďkou. Nachádza sa tu najjužnejší bod Anglicka - maják Lizard Point. Prechádzka po útesoch s výhľadmi na Atlantik (podľa BBC najkrajší úsek juhozápadného Anglicka) až k tyrkysovej zátoke Kynace. Nocľah v Penzane.

4. DEŇ: Ráno odchod na ostrovy Isles of Scilly, kam sa preplavíme trajektom. Najjužnejšia časť Britských ostrovov sa rozprestiera na rozlohe 16 km štvorcových. Návštevník má pocit, že sa dostal na koniec sveta. Fascinujúca je najmä miestna príroda, kde sa striedajú biele pláže s drsným skalnatým pobrežím. Na súostroví sa nachádza viacero pamiatok z doby bronzovej. Fascinujúce sú aj oblasti ,ktoré sú prirodzeným domovom živočíšnej ríše. Večer návrat na ubytovanie, nocľah.

5. DEŇ: Ráno odchod do oblasti Sennen Cove land, ktorého pobrežie je obľúbeným rajom surferov. ktoré je známe svojou architektúrou granitových domčekov.Nadobudneme pocit starej rybárskej dedinky, ktorými je táto oblasť známa. Miestna námorná záchranná stanica patrí k najstarším na svete, existuje od roku 1853. V oblasti Sennen Cove budeme obdivovať Sennenský farský kostol, pochádzajúci z 13. stor. Pôvodne na jeho mieste stála budova, ktorá slúžila na náboženské účely už od 6. stor. Odtiaľ a presunieme na mys Land´s End, ktorý je známym prázdninovým miestom Anglicka. Fascinujúce sú miestne útesy. Ako najzápadnejšie miesto Anglicka bolo miestom, odkiaľ sa začala púť s pochodňou pre letné olympijské hry 2012.

Popoludní nvštívime aj Porthcurno, ktoré je známe ako miesto, kde sa nachádza centrálna stanica pre podmorské komunikačné káble. Na tomto mieste sa podmorské káble v miestnej transformačnej stanici prepínajú na pozemské. V dedinke sa nachádza stredná telekomunikačná škola, ktorá vychováva budúcich elektrokomunikačných technikov. V súčasnosti sa v priestoroch školy nachádza múzeum telekomunikácie, ktoré mapuje históriu telekomunikácie. Odchod na ubytovanie, nocľah.

6. DEŇ: Vydáme sa do St. Ives, kde miestnu zátoku obkolesujú pieskové duny. Voda sa tu vryla do miestneho reliéfu a vytvorila prírodné saliny. Miesto je populárne pre pozorovanie vtáčej populácie. Miestne silné prúdy poblíž pobrežia a zradné plytké vody. Následne sa presunieme do Hayle, ktoré bolo v minulosti známe ako prístav na dovoz uhlia a export zlata. Dokazujú to aj značné archeologické vykopávky z gréckych a rímskych čias. Hayle sa stalo prvým miestom Cornwallu, ktoré bolo ocenené označením „peší turisti sú vítaní“ V súčasnosti je preslávené najmä safari parkom s divými zvieratami. Nocľah.

7. DEŇ: Ráno odchod z Penzance do Bristolu, ktorý bol v minulosti najdôležitejším prístavom na západnom pobreží. Po ceste v meste Princetown zhliadneme najlepšie stráženú väznicu Británie. V Bristole môžeme zhliadnuť veľké množstvo starých kostolov. Najvýznamnejšími pamiatkami sú katedrála z 12. stor., ktorá bola založená ako kostol Augustiánskeho kláštora, chrám sv. Mary Redcliffe z 15. stor. V meste sa nachádza aj unikátna technická pamiatka – 80m vysoký visutý most, ktorý preklenuje údolie rieky Avon. Mesto sa preslávilo aj svojou leteckou továrňou na výrobu lietadiel Concorde. Odchod na ubytovanie, nocľah.

8. DEŇ: Vydáme sa na prehliadku mesta Cardiff, ktoré je známe vďaka prístavným dokom a miestnymi priemyselnými závodmi. Mestu dominuje hrad Cardiff, ktorý pochádza z 11. stor. V meste sa nachádza jedno z najväčších britských múzeí, The National Museum of Wales, ktoré ukrýva bohaté archeologické zbierky a zbierky európskeho maliarstva a sochárstva. Poprechádzame sa po romantických uličkách a vydáme sa na spiatočnú cestu domov. O 23:00 nalodenie na trajekt a preplávanie na kontinentálnu Európu.

9. DEŇ: Pokračovanie cesty cez Francúzsko, Nemecko, Českú republiku. Príchod domov vo večerných hodinách.

 

Cena: 530 €

V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom, sprievodca, 6 x nocľah, 6 x raňajky, 6 x večera,  náučné projekcie počas cesty

V cene nie je zahrnuté: komplexné cestovné poistenie v cene 0,70 centov / osoba /deň, prípadne iné alternatívy poistenia (info v CK ), vstupy

Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého v Trenčíne

Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého
Palackého 4, P.O.Box 86,
912 50 Trenčín

Ústredňa: 032/7432251-53
Sekretariát: 032/7431496
Zborovňa: 032/2851516, 032/2851519

Vedúca jedálne: 032/2851520
Fax: 032/7431495
Email: mail@piar.gtn.sk